Poniżej znajdą Państwo kilka kluczowych informacji, które pozwolą prawidłowo przygotować się do wizyty.
Jeśli mają Państwo więcej pytań, prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.
Przed pierwszą wizytą prosimy o przybycie około 15 minut wcześniej w celu wypełnienia niezbędnych informacji rejestracyjnych.
Terapia manualna bazuje na kontakcie rąk terapeuty z ciałem pacjenta. Podczas analizy postawy ciała terapeuta musi widzieć ciało odsłonięte, dlatego prosimy zabrać ze sobą odpowiedni ubiór lub bieliznę, w którym będą Państwo czuć się komfortowo i wygodnie.
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych prosimy o zabranie obuwia zmiennego.
Dokumentacja medyczna nie jest obowiązkowa. Jeśli jeżeli posiadają Państwo sporządzoną dokumentację (opis rezonansu, tomografu, USG, zdjęcia RTG, czy wypis ze szpitala) to prosimy o zabranie ich ze sobą. Jest ona pomocna dla terapeuty w ocenie i postawieniu prawidłowej diagnozy, a co za tym idzie również zaplanowanie terapii.
Przebieg terapii można podzielić na trzy kluczowe etapy. Pierwszy z nich to szczegółowa rozmowa fizjoterapeuty z pacjentem. Dokładny wywiad pozwala na prawidłowe postawienie diagnozy oraz wybór właściwych metod terapii. Do oceny stanu pacjenta bardzo przydatna będzie dokumentacja medyczna, jeśli takową posiada pacjent. Nie jest ona jednak wymagana.
Podczas rozmowy, fizjoterapeuta zada szereg pytań dotyczących dolegliwości, jej początków oraz rozwoju, przebiegu leczenia, przyjmowanych leków. Ważny dla nas będzie także stopień Państwa aktywności, tryb życia, czy sposób żywienia. W ten sposób fizjoterapeuta będzie mógł zaproponować plan terapii bądź opracować zbilansowaną dietę.
Kolejnym krokiem są badania wykonywane przez fizjoterapeutę. Opierają się one przede wszystkim na ocenie sylwetki pacjenta, dlatego tak ważne jest przygotowanie odpowiedniej odzieży lub bielizny, która pozwoli pacjentowi czuć się swobodnie podczas wykonywanego badania.
Ostatni krok to postawienie diagnozy, wyjaśnienie pacjentowi przyczyn dolegliwości oraz procesu dalszej terapii. Zależy nam, aby pacjenci byli świadomi czego będzie dotyczyć terapia, jak będzie przebiegać oraz jak dbać o siebie po zabiegu.
Fizjoterapeuta dobiera adekwatną metodę działania i rozpoczyna proces terapeutyczny. Po zakończonej terapii każdy pacjent dostaje szereg wskazówek i zaleceń jak prawidłowo dbać o siebie na co dzień, tak, aby zapobiec nawrotowi dolegliwości.
Dla części schorzeń pierwsza wizyta jest ostatnią, gdyż fizjoterapeuta skutecznie usuwa przyczyny dolegliwości podczas terapii. Część chorób wymagać będzie jednak kontynuacji leczenia.
Terapia przeważnie odbywa się w gabinecie, jednak przy ostrych schorzeniach takich jak: Rwa udowa/ kulszowa, ograniczona sprawność ruchowa powoduje, że pacjent nie jest w stanie dotrzeć do placówki FIZJOPARK. W takim przypadku oferujemy zabiegi w domu pacjenta, po wcześniejszym umówieniu terminu.
Jeśli nie możesz przyjść na wizytę, poinformuj nas o tym jak najszybciej, tak, aby na Twoje miejsce zdążył się zapisać inny pacjent. Jeśli nie odwołasz wizyty minimum 24 godziny przed planowanym spotkaniem, poprosimy Cię o uregulowanie kosztu wizyty.
Wizyta w gabinecie fizjoterapeuty trwa od 20 do 60 minut. Jest to optymalny czas, by uzyskać oczekiwane efekty, nie męcząc zbytnio pacjenta. Długość sesji zależna jest od zgłaszanych dolegliwości i stanu pacjenta.
Już dziś umów się na spotkanie z naszym specjalistą.
Zrealizowane przez www.brandnewportal.pl