Na pierwszą wizytę w Fizjoparku możesz zapisać się telefonicznie, za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej lub bezpośrednio w gabinecie.

Pierwsze spotkanie z nami ma głównie charakter konsultacji. Przygotuj się więc na krzyżowy ogień pytań – chcemy o Tobie (Twoim problemie) wiedzieć wszystko! Przeprowadzimy też kilka testów, by ocenić jakość Twojego ruchu, oraz potwierdzić nasze wstępne hipotezy. Dzięki temu – wspólnie stworzymy zarys optymalnego,  dopasowanego do Ciebie programu rehabilitacyjnego. Możesz być pewien, że wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejsze formy terapii.

Wyjaśnimy też, co może być przyczyną sytuacji, w której się znalazłeś i poszukamy wstępnych strategii, które pomogą Tobie w samodzielnym radzeniu sobie z problemem. (Tak! Ty także jesteś odpowiedzialny za proces terapii).

Aby pierwsza wizyta przebiegła sprawnie, zabierz na nią następujące rzeczy:

  • wyniki badań obrazowych, dotyczące Twojego głównego problemu np. USG, RTG, MRI itp. – jeśli takie posiadasz;
  • jeśli byłeś operowany, pamiętaj o wypise ze szpitala;
  • może Twój lekarz prowadzący ma jakieś sugestie, zalecenia dotyczące programu rehabilitacji? – jeśli tak, niech o nich napisze;
  • zabierz też ze sobą wygodny strój sportowy, nie ograniczający ruchów i umożliwiający swobodny dostęp do leczonej części ciała (np. na rehabilitację kolana – załóż krótkie spodenki; zaś przy rehabilitacji barku – wskazana jest koszulka na ramiączkach)
  • weź ze sobą także ręcznik

Odwoływanie wizyty
Wizytę można odwołać najpóźniej w dniu poprzedzającym umówione spotkanie. Ułatwi to nam organizację pracy i umożliwi szybszy dostęp do naszych usług Pacjentom oczekującym.